2. trojročí - Surikaty, Rybáři, Stopaři

Naše trojročí tvoří 4., 5. a 6. třída, u kterých se střídají stejní učitelé a třídy navzájem společně spolupracují. Všechny tři třídy sdílí společné prostory, ve kterých se střídáme v hodině učebny českého jazyka (vybaveného Montessori), učebně vybavené pomůckami na matematiku a u počítačové a jazykové učebně. Vzájemně také máme dohromady ve správě školní knihovnu.

Naše trojročí chodí hodně do divadla a také hrajeme divadlo. Navštěvujeme muzea v centru Prahy a galerie. V letošním roce jsme byli v Galerii u Zvonu, na výstavě francouzkého impresionismu, V Náprstově muzeum na výstavě Egypt a v Národním muzeu na výstavě Keltové. Také jsme navštívili Národní přírodopisné muzeum, scio výstavu na lodi na pražské náplavce a únikovou hru k výročí 17. listopadu Escapecar. 

Dvě třídy byly v září týden ubytovány na hradě Křivoklátě a v květnu opět další 4 třídy na Křivoklátě ubytovány budou. Čeká nás výlet do Archeparku Pavlově, ale i další přírodovědná exkurze v křivoklátských lesích. V přírodovědných aktivitách jsme využili skvělých služeb místního Ekocentra. 

Celé trojročí tento školní rok připravuje projekty na jednoduchá zeměpisná témata. Projekty připravují skupiny dětí sestavené z různých věkových kategorií. V květnu týmu budou svoje projekty veřejně prezentovat v divadle Karla Hackera.

V našem trojročí se provádíme školní experiment, kdy vyučujeme anglický jazyka v menších skupinách 3 - 5 dětí na stejné jazykové úrovni

Tým celého trojročí je největší na škole, co do počtu žáků, ale i do počtu učitelů a asistentů, kteří ve škole spolupracují.

V našem trojročí, stejně jako v prvním trojročí používáme Montessori pedagogiku. Žáci mají prezentovány oblasti učení, při procvičování si volí vlastní tempo a vlastní výběr aktivit. Děti mají příležitost k samostatnosti a rozvoji vlastní zodpovědnosti. 

V tomto trojročí hodnotíme slovně a používáme množství sebehodnotících aktivit žáků a rodičů. 

  

 

  

 

 

 

Skupina
 
 
Blog

Otevřené vyučování


Přihlašování -leden 

Kalendář
Celý výpis akcí