Klub malých debrujárů - KMD Heřmánci

Klub malých debrujárů - KMD Heřmánci

V tomto školním roce se otevřel nový badatelský kroužek s trochu nezvyklým názvem, debrujáři... Debrujárské kluby začaly vznikat v osmdesátých letech ve Francii, odkud název i pochází, znamená zkoumání a bádání. Dnes debrujárské kluby působí v mnoha zemích světa, v ČR již více než 25 let. 
Náš klub od října sdružuje děti od první do čtvrté třídy, které baví pokusy a všelijaké vědecké zkoumání. Scházíme se každé úterý, kdy společně poodkrýváme taje fyziky a chemie.
Dokonce se již zástupci našeho debrujárského klubu zúčastnili víkendového celorepublikového setkání registrovaných klubů v Olomouci. Tři naši zástupci, ač jedni z nejmladších účastníků, zvládli úspěšně předvést svůj pokus ostatním dětem a učitelům z různých koutů ČR. Lávová lampa se jim krásně povedla a sklidili tak zasloužený potlesk. Neméně zdařilá byla i vystoupení dětí a studentů z ostatních klubů. 
V pokračujícím víkendu se uskutečnily workshopy s výrobou fyzikálních hraček, či pokusy se suchým ledem, které si děti opravdu užily. Navštívili jsme i Pevnost poznání plnou vědeckých i historických aktivit. Kromě spousty zážitků jsme si z olomouckého setkání odnesli diplomy a pomůcky do klubu, které využíváme nejen při kroužku - model motoru již úspěšně vyzkoušeli i naši deváťáci.
 
 
 
Kalendář
Pro rodiče a přátele
Žáci a učitelé
Les ve škole
Oficiální stránka