Páteční setkávání září a říjen v Heřmánku

Pátečníci v Heřmánku, je pravidelné páteční setkání celého druhého stupně. Začínám trochu dříve, jen o 5 minut. A mluvíme o důležitých věcech pro celý Teen. 

Páteční setkávání září a říjen v Heřmánku

Začali jsme se scházet. Nejstarší třída Surikaty si vždy připraví společnou píseň, kterou také vedou. Již byl Jožin z bažin, Bedna od whisky, ale také školní Vzhůru na palubu, dálky čekají. Nejvíce jsme řešili školní volby do školní rady. Připravujeme tedy nové volby do školní rady. Zatím si kandidáti rozmýšlejí, co a jak. Mluvíme o programu a žáci si ho připravují. Pokud nás nezavře covid opět do online výuky plánujeme návštěvu Senátu a na jaře Poslenecké sněmovny.

Ti, kdo nebudou zvoleni do školního parlamentu, mají ovšem také svoje uplatnění. Ve škole pracuje a bude dále pracovat Ekotým, nově také Komunikační tým a také Charitativní tým. O jejich činnostech budou informovat jejich vedoucí. 

V listopadu byli vyhlášené školní volby v projektu Teen. Volby proběhnout v prosinci  a do té doby běží volební kampaň. Sestavují se kandidátky a škola je připravena pro volební kampaň k vylepování volebních letáků. Část žáků založila volební kampań na kritice, ale našli se i takoví, kteří zahájili kampeň na tvorbě vlastních podnětů v pozitivním duchu. Ty velmi oceňujeme, jsou to Ti budoucí politici, kterým jde o poctivé hodnoty. Našli se i takoví, kteří sllíbili za volbu setkání a zaplacení jídla v MacDonaldu a tak jim připomínáme, že svoje volební sliby, budou muset dodržet. 

K demokratické atmosféře a schopnosti se domluvit rosteme společně.a všichni. 

Kalendář Teen
Kalendář 1. stupeň

Kontakt