Školní chata Chata Heřmánek a projekty školní chaty

Během distančního vzdělávání a těsně po něm naše škola - žáci, učitelé a pan školník s manželkou pravili školní chatu. Která je škole k dispozici na 10 let. Z ilustrační fotografie vyplývá možnost školní farmy, ale naše škola jsme spíše sadaři, než farmáři. Tedy zatím. 

Školní chata Chata Heřmánek a projekty školní chaty

Školní chata je na nádherném místě v polosamotě nad údolím, které míří do Berounky. Nejdříve upravoval chatu náš pan školník Saša. Ten dával dohromady elektřinu, podlahy atd. Následně přijela na školní chatu na pracovní výchovu 7. třída, která připravila veškeré ubytování - sestavila postele a to i patrové. Oblíbené nářadí Surikat, což je zmíněná 7. třída byl akumulační šroubovák. Takže na naší školní chatě jsou 3 ubytovací pokoje - jeden pro dívky, jeden pro chlapce a jeden pro učitele. Následně se ukázalo, že poměrně velký prostor pro ubytování nabízí také vlastní stany. V současné době se jedná o možnosti odkupu pozemku kolem chatu, snad to vyjde. Pak bychom si mohli přivést na pozemek i školní maringotku na ubytování. Náš šikovný pan školních přivedl do chaty vodu, vytvořil dva splachovací záchody a koupelnu a naistaloval bojler s teplou vodou. Zároveň Olík a další stateční rozšíři kuchyň propojední stávající kuchyně a koupelny a vytvořili z prostoru jednu slušnou a velkou kuchyň. V kuchyni nechybí myčka, elektrický sporák a také veškeré další vybavení. 

Při prvním příjezdu na trojdeňák na školní chatě si museli Surikaty poradit s trávou, které je letos hodně. Takže zvládli akumulační sekačku, křovinořez atd. Sestavování stolů a židliček a při druhém výjezdu i stříšky proti slunci bylo nesnadné, ale vše všichni zvládli. Při druhých trojdeńácích připravovali pro žáky program ze Skautského institutu, stále běheli a společně překonávali různé úkoly. V září budou dvojdeňáky a trojdeňáky o učení přírodopisu. 

K sadaření, neustále všude vysazujeme třešně a švestky. Tyto stromy jsou výhodně stromy pro školní rok. Třešně se zvládnout sklidit na konci školního roku a švestky v září a v říjnu. Ale největší úspěch měl na školní chatě kráječ jablek. 

Kalendář Teen
6. - 9. třída - Teen

Kalendář 1. stupeň

Kontakt