FacebookFacebook
EduPage

Historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí 10. - 13. září - Hrad Křivoklát

Projekt byl připraven v rámci rozvoje děpisu a přírodopisu (Surikaty) a v rámci rozvoje prvovědy (Rybáři a Stopaři)

Historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí 10. - 13. září - Hrad Křivoklát

Vážení rodiče, hned v úterý 10. 10 se vydáme na historicko-přírodovědný projekt 2. trojročí. Ubytování z úterý na středu a ze středy na čtvrtek a z čtvrtka na pátek máme zajištěno přímo v areálu Hradu Křivoklát - většina ubytování je na hlavním nádvoří, část ubytování je v budově před hradem (Četnická stanice). Na Křivoklát pojedeme v úterý ráno vlakem do Berouna a s přestupem na Křivoklát. 

V průběhu historické exkurze se budeme zabývat zkoumáním středověkého hradu. Půjdeme na 3 exkurze do hradu - 2 x do věží samostatně bez průvodce a na 1 x do celého radu.  V rámci práce v oblasti historie budeme zkoumat vhodnost místa k postavení hradu, způsob, jak byl hrad postaven a jak se upravovoval a stavitelskou činnost Přemysla Otakara II. v celých Čechách. Budeme se zabývat životem na hradě a hospodářstvím takového hradu, Zajímat ná bude i gotický sloh a jeho uplatnění na hradě. Zajímat nás bude i bezpečnost hradu a jeho obrana a budeme si všímat významných osob, které na hradě žili - tedy Václavem I, Janem Lucemburským a Karlem IV:, ale mi magistrem Kely, Josefínou Welzerovou a Janem Augustou a Janem Bílkem. 

Z hlediska přírodopisného budeme zkoumat místní strukturu lesů a péči o les. Půjdeme lesní stezkou Brdatka a také navštívíme další programy Lesního centra - Stopování přímo na míru a Tajemný strom a nebo Staň se mravencem. Všechny tyto aktivity budou žáci zaznamenávat na svoje projektové aktivity a budou součástí hodnocení 4. a 5. třídy v oblasti přírodopisu a dějepisu a provovědy. Pokud by se omylem stalo, že dítě na projektu nebude účastné, bude potřeba si pak zajet na Křivoklát a projekty si doplnit, tak aby splňovaly požadovanou úroveň. 

Stravování v době projektu - to budeme ještě připravovat. V úterý bude zajistěno vlastní stravování z domova - každý po svém . Snídaně si budeme připravovat společně v ubytování. A o večerích ještě jednáme. Je možnost, že bychom požádali maminky o zajištění nové várky jídla pro celou školu autem na hrad ve středu a ve čtvrtek. 

Vstupné na přírodovědné programy 4 x 60,--, vstupné na prohlídky hradu (podívejte se na slevy a vybavte děti kartou ICSI https://www.hrad-krivoklat.cz/cs/informace-pro-navstevniky/vstupne/slevy. Nezbytná bude vyplnit bezinfekčnostní prohlášení a kartu pojišťovny. 

{form21}

Kalendář akcí
Celý výpis akcí