FacebookFacebook
EduPage

Doporučení rodičů

Nabízíme Vám odpověď několika rodičů žáků naší školy na otázku "Jak se liší ZŠ Heřmánek?"
Zde jsou odpovědi, které jsme dostali svolení zveřejnit.

Doporučení rodičů

Píše paní Kubíčová, maminka  dívky z 1. třídy (školní rok 2017/2018):

Vážení rodiče,

chtěla bych se s Vámi podělit o nadšení - mé jako rodiče a své dcery jako prvňáčka - v ZŠ Heřmánek! Od řady svých kamarádek slýchám stresující zážitky z přechodu jejich dětí z mateřské do základní školy. My si toto období, díky skvělému výběru školy Heřmánek, užíváme od prvního dne. Z naší tiché téměř introvertní holčičky ve velkém kolektivu školky se během prvního týdne školní docházky stala veselá, pozitivní extrovertka, která nechce ze školy domů. Podněcována zajímavou výukou se i doma dál ptá, diskutuje, zkoumá, dělá pokusy. Ano, již v první třídě totiž v ZŠ Heřmánek mají předmět „Věda“! Mimo běžné osnovy děti také evidentně dobře rozvíjí „Dramatická a Etická výchova“. Po měsíci školy mi dcera se zájmem vyprávěla poučné příběhy a bajky, kdy nezapomene krásně vystavět celou kostru příběhu. Víte jak pantomimicky ztvárnit toustovač?! Já už ano, dcera mi předvedla, jak se to a spoustu dalšího učí v „dramaťáku“

Otec ze 3. třídy 

Už si na naší škole snad rodiče zvykly, že dětí chodí do školy rádi a rádi se učí a není v tom žádný háček. 

Maminka ze 3. třídy 

Je moc dobře, že posíláte podrobné zprávy z českého jazyka, alespoň mám jasno, co se ve škole děje a to mi dává klid. A úplně úžasné jsou zprávy ze školy v přírodě. Náš chlapec ještě ani nebyl na táboře, tak to není pro nás lehké. Díváme se na videa a fotky a uklidňuje nás atmosféra, kterou z fotek cítíme. 

Matka, žák  z 8. třídy

Nevím kam bych lépe svěřila svého syna. I ze soukromých škol, které jsou v Praze, je v Heřmánku na druhém stupni nejlépší vztahová atmosféra mezi dětmi, která na jiných soukromých školách není. Můj syn také udělal velký pokrok právě v Heřmánku,  v motivaci v učení a myslím si, že je pomalu a kvalitně připravován na přijímací zkoušky. 

 

Kalendář akcí
Celý výpis akcí